VIT D3 FORCE

Biz D vitaminini sadece yediklerimizden değil güneş yoluyla da depolayabiliyoruz. Ancak kedi ve köpeklerin güneşten alabildikleri D Vitamini oldukça yetersiz kalıyor.  Bu yüzden mutlaka dışarıdan takviye yapılması gerekiyor.

Yavru kedi ve köpeğimizin gelişimi için D vitamini, kalsiyum ve fosforun ne kadar önemli olduğunu genellikle biliriz. Özellikle 45 günlük dönemden yetişkinlik dönemi olan bir yaşına kadar kemik gelişimi hastalığı olan raşitizmden korunmak için kullanmamız gereken vitamin ve mineral takviyeleri olduğunu biliyoruz. Ancak bugünlerde düşük seviyedeki D Vitamininin özellikle orta yaş ve yaşlı köpek ve kedilerde kanser ve çeşitli hastalık risklerini taşıdığı gerçeğiyle yüzleşiyoruz. Araştırmacılar ve Veterinerler köpeklerin ve kedilerin daha fazla D Vitamini alması gerektiği konusunun üzerinde duruyorlar.

Yenilikçi sıvı formülü ve sprey başlığı ile kolay kullanım. Büyüme döneminde ki kedi ve köpeklerin raşitizm tedavisinde hızlı çözüm. Kalsiyum ve Fosfor emilimininde kullanılan D vitamini kemik yapısının güçlenmesini hızlandırarak iskelet yapısını destekler. Bağışıklığı düzenleyip güçlendirirken, optimal kardiyovasküler fonksiyonu destekler.

Düşük D vitaminine sahip canlılarda kalp hastalıklarının riski daha fazladır. Yapılan klinik çalışmalarda D Vitamininin kan basıncını düzenlediği görülmüştür.

Ham Protein %, Ham selüloz %0, Ham Yağ %95, Ham Kül %0, Sodyum %0.05, Nem (En Çok)  %1

(15 ml’de): Sodyum Klorür (11.4.1), Gliserin (13.8.2), Bitkisel Yağ (2.20.1)

İçerik: 15 ml’lik likit; 37,500 I.U. D3 Cholecalciferol (3a671) vitamini içerir. Monopropylene Glycol(13.11.1), Butylated Hydroxy Anisole (E320) 4 mg, Aromatik karşım (2b) 8 mg. Her pompa 0.2 ml = 500 I.U. D3 vitamini içerir.

Kullanım Şekli: Kedi ve köpeklerin D Vitamini eksiğini tamamlayan yem takviyesidir. Yavru kedi ve köpeklerde 40. günden sonra günde 1 kez 1 pompa; yetişkin, hamile kedi ve köpeklere günde 1 kez 2 pompa spreylenerek kullanılmalıdır.

Leave a reply