Sağlık söz konusu olduğunda, kaybedecek zamanımız yoktur ve dakikalar önemlidir.

Hızlı sonuçlar elde etmek için kendi laboratuarımızda hematoloji (hemogram), biyokimya, detaylı idrar analizi, video otoskop ve mikroskop muayenesi yapılmaktadır.

Hemogram: kandaki hücre sayısını ve oranlarını tespit etmeye yarayan bir kan testidir. Bu tahlilde biz hekimlere hastalıklarla ilgili çok güçlü bilgiler verir. Kliniğimizde ki Mindray  BC30 Vet cihazımızla bu detaylı kan sayımını rahatlıkla yapmaktayız.

Biyokimya: Vücuttaki bazı organ ve sistem  (karaciğer, böbrek, pankreas, sindirim sistemi, üriner sistem) bozukluklarında fizyololojileriyle ilgili bize bilgi verir. Kliniğimizde Fujifilm DRY-CHEM 4000İ olan kuru sistem biyokimya cihazlarımızla tam parametre biyokimya analizleri yapmaktayız.

İdrar Analizi: Genellikle üriner sistem ve bazenleri de diğer sistemlerin (diyabet) hasatalıklarında bize çok fazla bilgi verir. Kliniğimizde Mindray Animal Care UA-60V cihazı ile detaylı idrar analizleri yapılmaktadır.

Ayrıca patojen  mantarlar veya parazitler için idrar, dışkı, deri örnekleri inceliyoruz. Özellikle daha ayrıntı gereken konularda anlaşmalı olduğumuz Veteriner Teşhis Laboratuarı (VetLab) ile çalışıyoruz.