Cerrahi ve Ortopedi

Anestezi

Kliniğimizde hastaların anestezi indüksiyonu ve cerrahi hazırlık için ekstra alanı ve ameliyat sonrası sakin uyanma odası bulunmaktadır.

Anestezi, ilgili operasyona ve hastaya özel olarak uyarlanır. Tüm hayvanlar genel anestezi ve oksijen/hava/izofluran ile ameliyat edilir.

Ameliyat sırasında hastanın kalp fonksiyonu EKG ile kontrol edilir. Nabız ve kan basıncının yanı sıra oksijen satürasyonu ve anestezik gazlar da izlenir.,

Ortopedik Cerrahi

Çapraz bağ yırtılması

Köpeklerde en sık görülen ortopedik yaralanma, ön çapraz bağın tamamen veya kısmen yırtılmasıdır. Tedavi edilmezse, bu, eklemlerde belirli bir hiza bozukluğuna, artroz gelişimine yol açar ve bu da dört ayaklı arkadaşınızın hareket özgürlüğünü belirgin şekilde kısıtlar. Cerrahi tedavi bu semptomları ortadan kaldırır ve artrozun seyrini yavaşlatır. Fizyoterapi sonrası bakım standart tedavimizin bir parçasıdır.

Kırık Bakımı

Modern cerrahi yöntemler sayesinde kırık kemikler optimal şekilde tedavi edilebilmektedir. Geleneksel implantlara ek olarak, cerrahi tedavi için yeni, açı sabitleyici plakalar da kullanıyoruz. Bunlar plaka ve kemik arasında daha iyi bir bağlantı sağlar, artık doğrudan kemik üzerinde değildir ve böylece daha küçük implantlara izin verir. Kan damarları korunur ve daha hızlı iyileşme sağlanır.

Yumuşak Doku

Yumuşak doku cerrahi müdahaleleri genellikle çeşitli uzmanlık disiplinleri arasında yoğun koordinasyon gerektirir. Bu tür cerrahi müdahaleleri planlarken, uygularken ve bakımını yaparken, her hasta için mümkün olan en iyi bireysel çözümü bulmak için ilgili herkesle yoğun bir profesyonel değişime özel önem veriyoruz. Kliniğimizde doktorlar yumuşak doku cerrahisinde uzmanlaşmıştır. Hizmetler, karın ve göğüs boşluklarına müdahaleleri (karın ve göğüs cerrahisi), tümör cerrahisini, kaza cerrahisini, rekonstrüktif cerrahiyi (örn. kazalardan sonra doku kusurları veya tümör alınması durumunda) içerir. Daha komplike ve özel bilgi gerektiren operasyonlarda konusunda uzman Profesör Doktor Hocalarımızdan destek almaktayız.

Klinikte Yaptığımız Diğer Müdahaleler

Genel Cerrahi, Ortopedik Operasyonlar, Jinekolojik Operasyonlar, Ürolojik Operasyonlar, Travmatoloji, Ophtalmolojik Operasyonlar, Deri ve Kas Yırtılmaları, Kısırlaştırma Ameliyatları (Erkek ve Dişi), Mide – Barsak Operasyonları, Fıtık Operasyonu (Difram, İnguinal, Umblical), Kulak yolu temizliği – Orta ve iç kulak tedavisi, İdrar kesesi – İdrar yolları – Kateter uygulaması, Diş taşları ve diş eti – Diş çekimi, Sezaryen Operasyonu, Fistül – Apse – Pisipisi otu batmaları, Ateşli silah yaralanmaları, Meme tümörü ekstirpasyonu, Ekstremite amputasyonu, Papillom ekstirpasyonu – Tümör ekstirpasyonu, Kırık ve Çıkık Operasyonları, Pin ve Plak Uygulamaları – Kalça Displazisi, Yabancı Cisim Operasyonları

Oftalmoloji

Kedi ve köpeklerinizin her zaman net bir bakış açısına sahip olması için, görme organlarının küçük veya büyük fonksiyonel bozukluklarında da ona elbette yardımcı olacağız.

Kornea hasarları ve görme kaybı ile ilgili tüm hastalıkların tanısı için Veteriner Hekimimiz Sedat Beyaz ve ekibi gerekli gördüğü konularda göz alanında uzman kişilere yönlendirebilir.

Dijital Röntgen

Dijital röntgen muayenesi, cerrahi müdahaleye gerek kalmadan kedi ve köpeklerinizin içini görmemizi sağlar. Dijital röntgeni Kırık kemikler, artroz, yabancı cisim yeme, organlarda oluşan makro bulguları teşhis etmek için kullanıyoruz.

Dijital röntgen yardımıyla yüksek çözünürlüklü görüntüler üretip, hızlı bir teşhis için bunları hemen değerlendirebiliyoruz.

Dilerseniz görüntünün size CD’de bir kopyasını vermekten mutluluk duyarız. Bize sormanız yeterlidir.

Ultrason

Ultrason muayenelerini kendi branşlarında uzman doktorlardan destek alarak yapmaktayız. Bu muayenede, dijital röntgende görülemeyen vücudun iç kısmında ki yumuşak dokuya sahip olan organların muayenesi, anatomik yapıları ve pozisyonları hassas bir şekilde ölçülüp organların  işlevselliğini kontrol ederiz.

Video Endoskopi

Bu özel muayene şeklinde, hayvanınızdaki mevcut vücut açıklıklarına genel anestezi altında ince bir kamera probu sokularak çeşitli organların içeriden (solunum yolları, gastrointestinal sistem, kulak) görülebilmesi sağlanır.

Veteriner hekimlerimizin eğitimli gözleri, ve alanlarında uzman doktorların da desteğiyle anatomik yapıları değerlendirmemize, organa ve hastalığa özel numuneler alarak ve mevcut olabilen yabancı cisimleri çıkarmamızda ki en etkili metodlardan biridir.

Elektrokardiyografi (EKG)

EKG kalpteki elektirik akımlarını bi döngü halinde sırayla kaydeder. Amacımız kedi ve köpeklerinizde ki bireysel kardiyolojik hastalıklarını ve olası aritmilerini teşhis etmemizde ki en önemli belirteçtir. EKG kedi ve köpeklerinizde tanı ve teşhisin yanı sıra anestezi altında ki hastalarımızın operasyon süreci boyunca izlenmesinde de yardımcımız olur.

Yoğun Bakım

Kliniğimizde kritik hastaların bakımı için dizayn edilmiş özel yoğun bakım ünitelerimiz bulunmaktadır.

Bir hastanın yoğun bakıma alınması yeterli değildir.

Hastaların sürekli oksijen alması, vücut ısılarının fizyolojik sınırlarda tutulması, gerektiğinde serum verilmesi ve hastanın genel durumunun sürekli kontrol edilip, olası bir komplikasyonda anında müdahale edilmesi gerekir .

Yoğun bakımdaki kedi ve köpeklerinizin hızlı iyileşmesi adına ziyaretlerinizi sadece belirli zaman aralığında gerçekleştirmenize fırsat tanıyoruz.

Yoğun bakımda ki kedi ve köpeklerinizin genel durumu hakkında sizi bilgilendirmekten mutluluk duyarız.

Kuaför Hizmetimiz

Kliniğimizde sağlık yönü ile makine tıraşları yapılmaktadır. Özellikle bazı dermatolojik hastalıkların tanısı ve tedavisi için, uzun tüylü kedilerde topaklaşma ve mide / bağırsak hastalıklarının önüne geçmek vede bazı kedi / köpeklerde sıcak havalarda bunalmaya karşı tıraş yapılabilir. Pomernian, Poddle, Spitz, Chow Chow gibi hasas derili ve farklı tüy yapısına sahip köpeklerde makine tıraşı yerine makas tıraşı tavsiye edilir.

Kliniğimizde  sadece makine tıraşı yapılmaktadır. Makas tıraşı hizmetimiz yoktur.