VetExpert ProlactiNO

Bu yem takviyesi, doğal olarak, 15 kg’ın üzerindeki daha büyük ırkların yavruları için sözde gebelik semptomlarını ortadan kaldırır.
Ek yem ProlactiNO, yalancı gebelik semptomları geliştiren köpekler için özel olarak geliştirilmiştir. Tek başına veya hormon tedavisi ile birlikte kullanılabilir. Aktif bileşenler meme bezlerinin şişmesini önler ve doğal olarak prolaktin salgılanmasını engeller. Sözde gebelik geliştirme eğiliminde olan kadınlar için ideal ürün. Belirtiler ortaya çıkmadan önce veya sonra kullanın. Doğal içeriklerin etkisi doza bağlıdır.
ProlactiNO, hayvanların bireysel ihtiyaçlarına göre uyarlanmış iki versiyonda mevcuttur.
Sahte hamilelik semptomlarını güvenli, hafif ve doğal bir şekilde yan etki olmaksızın ortadan kaldırır.
Özellikleri;
Ek gıda ProlactiNO’nun etki mekanizması, bilimsel literatürde açıklanan preparatın münferit bileşenlerinin etkisine dayanmaktadır: Preparatın içerdiği intravenöz ekstrakt (Vitex angus-castus), aktif maddeler nedeniyle antiprolaktin aktivitesine sahiptir. (diterpenler) içerdiği dopamin reseptörlerine bağlanır ve böylece prolaktin salınımını inhibe eder.
Prolaktin:
dişi köpeklerde hayali gebelik belirtilerinin ortaya çıkmasından sorumlu ana hormondur, bu nedenle düzeyindeki bir azalma, süt üreten bir mandıranın meme bezlerinin uyarılmasında bir azalmaya yol açabilir. In vitro ve in vivo çalışmalarda, primerlerin prolaktin salınımını inhibe ettiği ve dopamin reseptörlerine bağlandığı gösterilmiştir (Jarry ve diğerleri, 1994, Sliutz ve diğerleri, 1993; Wuttke ve diğerleri, 2003) ve ayrıca Sıçanlar ( Wintherhof, 1993) ve insanlar prolaktin sekresyonunu inhibe eder.
Maydanoz özü:
idrar söktürücü etkiye sahiptir. Meme bezlerinin şişmesini sınırladığı ve emzirmeyi engellediği için hamile koyunlarda su uzaklaştırmayı uyarmak faydalıdır. Maydanozun güçlü diüretik özellikleri vardır çünkü böbrek korteksinde ve çekirdekte Na + / K + -ATPaz aktivitesini azaltır. Bu inhibisyon, hücrelere Na + geri emilimini azaltır, K + salgılanmasını sınırlar, hücreler arası boşlukta K + konsantrasyonunu arttırır ve sonuç olarak hücreler arasındaki yakın bağlantılar yoluyla pasif K + akımını inhibe eder. Na + / K + pompalama aktivitesinin engellenmesi, Na + ve K + emiliminde bir azalmaya, böbrek tübüllerinin lümenine ozmotik su akışına ve dolayısıyla diüreze yol açar (Kreydiyyeh ve Usta, 2002).
Karahindiba yapraklarından elde edilen bir ekstrakt da idrar söktürücü etkiye sahiptir. Esas olarak, böbrekler tarafından atılması böbreklerin suyu uyarmasına neden olan yüksek potasyum ve diğer mineral içeriğinden kaynaklanır. Sıçan çalışmaları, bu etkinin klasik bir diüretik furosemid kadar güçlü olduğunu, ancak hiçbir yan etkisi olmamasına rağmen, i. H. Vücuttan aşırı potasyum kaybı (Rácz-Kotilla ve diğerleri, 1974).
Kestaneden (Aesculus hippocastanum) elde edilen aescin öncelikle şişliktir. Diğer şeylerin yanı sıra, kalsiyum kanallarının iyonlara daha duyarlı olmasına ve bu da kan damarı gerginliğinin artmasına neden olur. İyonlara ve diğer moleküllere (örneğin 5-HT) duyarlılıktaki bu artış, venöz damarların kasılmasında bir artışa ve dolayısıyla sıvının interstisyel dokuya çıkışında bir azalmaya neden olur. Küçük kan damarlarının “mühürleme” etkisine ek olarak, aescin, vasküler endotel hücrelerinin hipoksiye bağlı aktivasyonunu azaltabilir ve bu aktivasyon, biri şişlik olan bir dizi inflamatuar yanıtın başlangıcıdır. Bu nedenle, endotel hücre aktivasyonunun inhibisyonu gerçekten de bir anti-enflamatuar ve dolayısıyla anti-ödematöz etkilerdir (Sirtori, 2001). İkincisi, meme bezlerinin ödemini azaltabileceği ve emzirme miktarını azaltabileceği için hamile koyunlarda önemlidir. Özetle, ek yem ProlactiNO, kullanımı dişilerde hayali hamilelik semptomlarını ortadan kaldırabilen, bilimsel olarak belgelenmiş bir etki mekanizmasına sahip aktif bileşenler içerir. Bu görüş, VetPlanet’in talebi üzerine, PubMed ve Science Direct bilimsel veritabanlarında bulunan hakemli bilimsel literatüre dayanılarak hazırlanmıştır. Dişilerde hayali hamilelik belirtilerini ortadan kaldırabilecek bir yöntem. Bu görüş, VetPlanet’in talebi üzerine, PubMed ve Science Direct bilimsel veritabanlarında bulunan hakemli bilimsel literatüre dayanılarak hazırlanmıştır. Dişilerde hayali hamilelik belirtilerini ortadan kaldırabilecek bir yöntem. Bu görüş, VetPlanet’in talebi üzerine, PubMed ve Science Direct bilimsel veritabanlarında bulunan hakemli bilimsel literatüre dayanılarak hazırlanmıştır.
Beslenme önerisi:
Her 15 kg vücut ağırlığı için 1 tablet verilmesi önerilir. Tabletleri en fazla 30 gün kullanın.
Beslenmeden önce bir veteriner hekime danışmanız tavsiye edilir.

Leave a reply