VetExpert KalmVet

Ürün, hayvanların stres ve endişe semptomlarını hafifletmesi için tasarlanmıştır.
Endişeli ve stresli olan hassas köpekler ve kediler için tamamlayıcı yemdir.
KalmVet’te bulunan amino asit triptofan, vücut tarafından anksiyolitik ve sakinleştirici etkisi olan “mutluluk hormonu” olarak da bilinen bir nörotransmiter olan serotonine dönüştürülür.
Özellikleri;
Triptofan:
neuromediatora serotoninin öncüsü olan bir amino asittir. Gıdalardaki triptofan miktarının arttırılması, konsantrasyonlarında bir artışa neden olur ve bu da, reseptör türlerini bağlamak için serotonin üretimini uyarır. Serotonin, beynin farklı bölgelerindeki bu reseptörlere etki ederek birçok işlevi kontrol eder. Örneğin, hayvanın hormon salgılaması, ağrı, iştah, ruh hali ve davranış. Köpekler üzerinde yapılan araştırmalar, beyindeki artan serotonin seviyelerinin saldırganlık, kendine zarar verme oranını azaltabileceğini ve köpeğin strese karşı direncini artırabileceğini göstermiştir.
Papatya:
(Chamomilla recutita) biyolojik etkileri dışında başka özelliklere de sahiptir. Papatya özündeki apigenin özelliği, benzodiazepin reseptörlerini birbirine bağlar ve hayvanın yumuşak bir şekilde sakinleştiğini gösterir. Yaygın anksiyete bozukluğu olan hastalarda etkileri doğrulanmıştır. Papatyada apigenin dışında başka özellikler de vardır, beyindeki gamma-aminobütirik asit (GABA) papatyanın yatıştırıcı etkilerinden sorumlu olabilir.
Kediotu:
Aktif bileşen kediotunun (Valeriana officinalis) yüzdürme özelliği, hafif bir yatıştırıcı kaygıya sahip bir madde olarak yıllardır bilinmektedir.
Etki mekanizması, terpen bileşiklerine, özellikle Valeriana asidine ve gama-aminobütirik aside (GABA) dayanır. Ekstrede bulunan aktif bileşenler, anksiyetenin modülasyonunda rol alan -5-HT5At reseptörü dahil olmak üzere birkaç nörotransmiter reseptörü ile birleşir. Kediotunun anti-anksiyete atak aktivitesi birçok hayvan türü ve insanda kanıtlanmıştır.
Beslenme önerisi
Tedavinin dozu ve süresi veteriner hekim, günde 10 kg -1 kapsül, 25 kg’dan fazla vücut ağırlığı -3 kapsül, günde 10-25 kg vücut ağırlığı -2 kapsül olmak üzere tedavi dozuna ve süresine karar verir.
Beslenmeden önce bir veteriner hekime danışmanız tavsiye edilir.

Leave a reply