VetExpert Hepatiale Advanced

Verimsizlik ve işlev bozukluğu durumunda karaciğer fonksiyonunu desteklemek için tamamlayıcı yemdir. Özellikle tavsiye edilen yerler: ağır vakalar, kronik hastalıklar, zehirlenme.
Hepatiale Forte advanced, köpeklerde ve kedilerde, ileri fonksiyonel bozukluklarda (yetersizlik) ve zehirlenmeden kaynaklanan bozukluklarda karaciğer fonksiyonunu desteklemek için kullanılır.
Özellikleri:
Bu mükemmel ürün, karaciğer fonksiyonunun kapsamlı desteği ve hepatositlerin rejenerasyonu için geliştirilmiştir. Silimarin ve S-adenosil-metiyonin kombinasyonu sayesinde, bu yem takviyesi, şiddetli zehirlenme, ileri karaciğer hasarı olan hastalarda ve yüksek kan karaciğer enzimleri seviyelerine sahip hastalarda bile çok etkilidir. S-adenosil-metiyonin, özellikle köpeklerde ve kedilerde kolestaz ve toksik karaciğer hasarının tedavisi için ve ayrıca hepatotoksik ilaçlarla uzun süreli tedavi (örn. Kanser tedavisi) için önerilir.
Fosfolipitler,kolinofosforik asit ve doymamış yağ asitlerinin gliserol esterleri şunlardır: linoleik, linolenik ve oleik asitler, karaciğer hücreleri üzerinde koruyucu ve yenileyici etkilere sahiptir. Yan zincirlerdeki çoklu doymamış yağ asidi içeriğinden dolayı fosfolipidler vücutta sentezlenemez. Vücuda salınırlar ve karaciğer hücrelerinin (hepatositler) hücresel ve sitoplazmik zarlarına yerleşirler ve hastalık süreçlerinin neden olduğu kayıpları tamamlarlar. Hasarlı karaciğer hücrelerinin daha hızlı bir şekilde yenilenmesi ve uygun işlevlerinin geri kazanılmasıdır. Bu, membran reseptörlerinin, membran enzim sistemlerinin ve aktif ve pasif taşıma süreçlerinin etkisini iyileştirir. Fosfolipidler, karaciğer hücrelerinin farklılaşması ve çoğalması süreci için gereklidir. Kollajen üretimini azaltarak ve bozucu enzim – kollajenaz aktivitesini artırarak karaciğer dokusunun fibroz sürecini inhibe ederler. Safra asitlerine ek olarak fosfolipidler, yağların sindiriminde ve içlerinde çözünen vitaminlerin emilmesinde önemli rol oynarlar.
-S-adenosil metiyonin (SAM)adenozin 5-trifosfat (ATP) adenosin grubunun metiyonin kükürt atomuna bağlanmasından sonra oluşan endojen bir maddedir. Pek çok karaciğer hastalığının seyrinde konsantrasyonu azalır. SAM, bir dizi metabolik süreçte yer alır, ancak en önemli rol, hücre zarı fosfolipidlerinin sentezi için gerekli olan transmetilasyon reaksiyonu veya -CH3 grubunun transferi tarafından oynanır. Ek olarak SAM, karaciğerde doğal antioksidan glutatyon sentezi için gerekli olan transsülfürizasyon reaksiyonlarında ve poliamin sentezinde bir adım olan aminopropilasyonda aktif olarak rol oynar, DNA, protein ve proteoglikanların sentezini sağlar. büyüme ve karaciğer hücrelerinin yenilenmesini uyarır. Toksik karaciğer zehirlenmesi ve kolestazın tedavisi için özellikle tavsiye edilir. Uzun süreli steroid kullanımına karşı koruma olarak ve kedilerde parasetamol zehirlenmesinden sonra kullanılabilir.
-Silybum marianum özütü , aktif bileşen silimarin veya 4 flavonolignandan oluşan bir grup içerir – silybin, silidiamin, silisristin ve izosilibin. En aktif biyolojik aktivite silybindir. Silimarinin karaciğerdeki ana etki mekanizmaları, lipid oksidaz ve lökotrien sentezinin aktivitesini inhibe ederek elde edilen bir antioksidan ve antiinflamatuar etkidir. Zehirlenmede kolagogoid ve kalkan görevi de görebilir. Silimarin, zehirlenme ve kronik karaciğer iltihabı için önerilen güvenli ve düşük toksik bir bileşiktir. Silibilin ve fosfolipidlerin kombinasyonu, karaciğer üzerinde özellikle güçlü bir koruyucu etkiye sahiptir.
-Ornitin , köpeklerde ve kedilerde üre döngüsünü düzenler. Amonyak asitlerin üreye parçalanması sonucu oluşan amonyağın dönüşümüne katılır ve toksisite düzeyini düşürür. Amino asitleri enerji üretim süreçlerinde de kullanan kedilerde ornitinin özel rolü. Deaminasyon süreçleri çok yoğundur, bu yüzden ornitin onlar için çok önemlidir. Ornitin, hepatik ensefalopatisi olan veya olduğundan şüphelenilen kedilerin ve uzun süredir beslenmeyenlerin tedavisi için önerilir.
-Çinko , nükleik asitlerin, karbonhidratların dönüşümünü, yara iyileşmesini, büyümesini ve çoğalmasını düzenleyen birçok enzimin bir bileşenidir. Karaciğer hastalığı durumunda çinko kullanımı, güçlü hepatik toksisiteye sahip bir element olan bakırın gastrointestinal sistemden emilimini azaltır. Başka bir deyişle çinko, karaciğeri fazla bakırdan korur ve aynı zamanda bir antioksidan görevi görebilir. Karaciğer hastalığı olan hastalarda diyetteki miktarının artırılması önerilir.
Hepatiale Forte Advanced, safra asidi dengesizliğine neden olan karaciğer bozukluğu olan köpeklerde karaciğer enzimlerinin serum aktivitesini başarıyla düşürür.
Beslenme önerisi:
Tedavinin dozu ve süresine veteriner hekim karar verir, köpekler – 10 kg vücut ağırlığı için 1 tablet, kediler – bir kedi için yarım tablet
Beslenmeden önce bir veteriner hekime danışmanız tavsiye edilir.

Leave a reply