VetExpert GeriatiVet Dog

GeriatiVet, yaşları nedeniyle kendilerini en yaygın sağlık bozukluklarından koruyabilecek maddelere daha fazla ihtiyaç duyan yaşlı köpeklerde kullanılan bir takviyedir.
Yaşlı köpekler için bağışıklık yetersizliğini önlemeye yardımcı olabilecek tamamlayıcı bir yemdir.
VetExpert ürünleri, basit dozajlama ve iyi kabul ile karakterize edilir.
Özellikleri;
-Glukozamin , osteoartrit ve eklem aşınması olan yaşlı köpeklere yardımcı olur. Epitelin yapısını (örten doku) koruyarak idrar yolunu destekler. Bu, kronik idrar yolu enfeksiyonları riskini azaltır.
-b-1,3 / 1,6-glukan , bağışıklık sistemini aktive eder ve bu da daha sonra potansiyel bir tehdide (virüs veya bakteriyel enfeksiyon) daha iyi yanıt verebilir.
-L-karnitin , kalp kasının işlevi ve dolayısıyla kalbin genel performansı ve sağlığı için gereklidir. Kalp hastalığı geliştirme olasılığı daha yüksek olan yaşlı köpeklerde özellikle önemlidir. Aynı zamanda hücrelerdeki yağların yakılmasını da hızlandırır.
-Lutein , kan gibi vücut sıvılarında bağışıklığı, hem hücre bağışıklığını hem de hümoral bağışıklığı artırabilir. Ayrıca gözün retinasını dejenerasyondan korur ve böylece görmenin korunmasına yardımcı olur.
-HMB , iskelet kası hücrelerinin parçalanmasını önler ve böylece yaşlanan hayvanın kas kütlesini korumayı kolaylaştırır.
-Omega-3 yağ asitleri , sinir sistemi hücrelerini hasardan korur ve normal çalışmalarını sağlar. Antiinflamatuar ve dekonjestan etkileri vardır. Yaşlı köpeklerde böbrek dokusundaki basıncı düşürebilirler (böbrekler için koruyucu etki) ve kalp üzerinde ritmik bir etkiye sahip olabilirler.
-Alfa-lipoik asit , sinir sistemi hücrelerini radikal reaksiyonların zararlı sonuçlarından ve hasarlarından korur.
Beslenme önerisi;
Veteriner hekim, tedavinin dozuna ve süresine karar verir, vücut ağırlığı 7.5 kg’a kadar olan köpekler – günde 1 tablet. 7,5 kg ila 15 kg vücut ağırlığı olan köpekler – günde 2 tablet
Beslenmeden önce bir veteriner hekime danışmanız tavsiye edilir.

Leave a reply