DERMAVITAL Skin&Feather Support CAT & DOG

Dermavital deri ve tüy sağlığını, deri altı mukozasını desteklemektedir. Dermatival tamamlayıcı yemdir. Veteriner hekim tavsiyesine göre kullanınız.
BİOTİN: B7 deri ve tüy sağlığını destekleyen en önemli vitaminlerden biridir.

ÇİNKO: Evcil dostunuzun iskelet gelişimine katkı sağlar, büyümesini destekler, deri ve tüy sağlığına katkı sağlar. Kemikler için önemli bir mineraldir. Mevsim geçişlerinde ortaya çıkan kırılganlıklarda ve enfeksiyonlarda rahatsızlıkların önlenmesine katkı sağlar. Yaraların kısa sürede iyileşmesine yardımcı olur.

FOLİK ASİD EKSİKLİĞİ: Megaloblastik anemi, doğum kusurları, zihinsel bozukluk, bozulmuş bağışıklık fonksiyonu ve depresyon gibi durumlarda destekleyici olarak kullanıldığı bilinmektedir.

B KOMPLEX: B1 ,B2,B6,B12 B1, B2, B6, B12 vitaminleri normal enerji oluşum metabolizması ile yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına,
– Biotin ve B2 vitaminleri normal cildin ve mukozanın korunmasına,
– B6 ve B12 vitaminleri bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna,
– B6 vitamini normal protein ve glikojen metabolizmasına katkıda bulunur.

OMEGA 3: Deri ve tüy sağlığını desteklemesinin yanında kandaki trigliserit seviyesini
azaltmaya depresyon ve anksiyete belirtilerinin azaltılmasına, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunda da etkili olduğu bilinmektedir. Saccharomyces:Deri tüy , göz ve ağız sağlığının korunmasını destekler. Sinir sistemini desteklemede ve bağışıklık sistemini güçlendirmede etkisinden bahsetmek söz konusudur.

Leave a reply